נווט למעלה

 

school-title.png 

פרוייקט "גינון קהילתי"

בהדרכת המורה ליסה ברנצן


תודה לנאמני המחשב שהכינו שלטים לערוגות ה"גינון הקהילתי " 

בבית-הספר בליווי המטמיעה תמר לובלינר .


ניתן לסרוק את הברקוד באמצעות הטלפון הנייד ולגלות 
מהם הערכים התזונתיים של כל ירק !

​לחץ על המצגת

 

 

סיון.jpg​​ 
 

זרקור על אודות עבודה בצוות

צוות הינו קבוצה של אנשים הפועלת תוך שיתוף פעולה ותלות הדדית לשם השגת מטרה או השלמת משימה. בהתבסס על הגדרות, תיאוריות ומודלים שונים המתייחסים לצוות ולמשימותיו ניתן לאפיין את עבודת הצוות עפ"י המרכיבים הבאים: 

מטרה - חברי הצוות פועלים להשגת מטרה משותפת.

תלות הדדית - חברי הצוות תלויים זה בזה וזקוקים לניסיונו, לכישרונו ולתרומתו הייחודית של כל חבר על מנת להשיג את המטרה המשותפת.

מחויבות - חברי הצוות מגלים מחויבות להשגת המטרה המשותפת ומכירים בכך שהדרך היעילה ביותר להשגת המטרה הינה לעבוד ביחד.

מנגנונים ותהליכים מובנים - בצוות קיימים חלוקת תפקידים מוגדרת וידועה, תהליכים מובנים, כללים ונהלים היוצרים תיאום בין כלל הפעולות של חברי הצוות.

הכרה - לצוות יש הכרה חיצונית בייחודו. הכרה זו מספקת לחברי הצוות תחושת שייכות וגאווה ומעניקה משמעות לעבודתו.

עבודת הצוות אינה מתרחשת מאליה, אלא היא דורשת טיפוח מכוון של המיומנויות האישיות והקבוצתיות המאפשרות עבודת צוות יעילה תוך התמקדות במישור המשימה ובמישור היחסים.

מישור המשימה מתייחס לתהליכים הקשורים להשגת מטרות הצוות: דרכי ביצוע המשימה, חלוקת התפקידים, קביעת נהלים ולוח זמנים וקבלת ההחלטות. מישור היחסים מתייחס למרכיב האנושי ולמערכות היחסים בין חברי הצוות: רגשותיהם, ציפיותיהם, התלות ההדדית ביניהם, הלכידות ודפוסי האינטראקציה שהם מקיימים והקשיים שיש להם בהתקשרותם זה לזה לצורך ביצוע המשימה.​

 


 
 


 

 

באתר זה תוכלו למצוא מקבץ הצעות לפעילויות ומידע בנושא אינטרנט בטוח.​

הטמעת תרבות תקשובית בבתי הספר

תקופת האביב מסמלת התחדשות ופריחה, צבעוניות ושמחה. לפניכם משימות אביביות במיוחד שיעזרו לכם להכיר את סימני האביב, את הטבע הפורח שסביבכם ואת המשמעויות השונות של ביטויי האביב.